» Прикажи све сувенире

Архива вести:


Завршена је 44. опленачка берба
15/10/2007

Свечаним затварањем на отвореној сцени у Карађорђевом граду, завршена је 44. опленачка берба, коју је, како се процењује, ове године посетило више од 220.000 гостију из Србије, код којих је владало велико интересовање за одлично грожђе, вино и незаобилазну ширу, као и за производе домаће радиности и сувенире.

У оквиру традиционалне манифестације оцењивана су вина и ракије, додељене награде за најбољи сувенир (српска чарапица/обележивач), најуређенији штанд (стилизована запрежна кола), за допринос у очувању старих заната (Традиција из Ужица за лицидерско срце) и промоцији културе узгајања грожђа и виноградарства (Удружење виноградара Опленац-Топола).

Свим учесницима изложбе сувенира, вина и ракије додељене су захвалнице, а награђенима и плакете.

Сувенири Србије су наградили најбољи сувенир једногодишњом промоцијом у оквиру портала, чиме Српска чарапица постаје доступна широм света.

Информације о Опленачкој берби можете наћи на адреси www.oplenackaberba.com


Туристичка слагалица за најбоље
08/10/2007

Београд, 5. октобар 2007 – У Високој туристичкој школи у Београду одржани су други по реду Сусрети организатора манифестација.

Догађај је организовала редакција „Водича кроз туристичке манифестације“ у сарадњи са Високом туристичком школом. Сусрете је отворила Миланка Цветковић, главни и одговорни уредник часописа „Водич кроз туристичке манифестације“, а у улози модератора била је мр Ивана Станковић, гл. и одговорни уредник ИСТН-а.

Под слоганом «Креирајмо будућност манифестација у Србији заједно», на овом једнодневном стручном скупу окупили су се представници Владе Србије задужени за туризам и културна дешавања, представници ТОС-а, и других туристичких организација по местима, организатори манифестација, представници туристичких агенција, превозника, произвођачи сувенира, хотелијери и угоститељи, као и угледни стручњаци, професори, представници САНУ и многи други туристички радници.

На Сусретима су одржане три едукативне радионице: Маркетинг манифестација, Значај сарадње организатора манифестација са туристичким агенцијама превозницима и власницима смештајних капацитета у приватном и друштвеном сектору, Манифестације у функцији промоције туристичке дестинације.

Уводно предавање одржао је др. Жељко Бјељац (Географски институт “Јован Цвијић ”, САНУ, Београд ).

Радионице су водили:

• радионица 1: Тања Богданов (Векол, а.д.);
• радионица 2: Биљана Марчета(Т.А. Magelan Corporation) и Бранка Стаменковић (Железнице Србије )
• радионица 3: проф. Снежана Штетић (професор Високе туристичке школе струковних студија) и Владимир Ивановић (директор туристичке организације општине Љиг);
• специјални гост је била Гордана Јанакиевска, из King Marko Land програма из Скопља која је представила манифестацију из Македоније.

Сви учесници су добили низ корисних, практичних савета везаних за организацију манифестација.
За добро расположење учесника побринули су се трубачи из Гуче, фолклорни ансамбл ВТШ и добошар са тамбурашима из Кикинде.

На скупу су додељене и награде Туристичка слагалица.

1. За најуспешнију традиционалну манифестацију: Косидба На Рајцу, у организацији ТОО Љиг.
2. За најбољу нову манифестацију: Сајам шљива у Осечини, у организацији ТОО Осечина и Векол, а.д. Друштво за трговину угоститељство и туризам
3. За заслужног појединца у области манифестационог туризма: Адам Тадић, директор Центра за културу, спорт и туризам општине Лучани „Драгачево“, Гуча
4. У категорији најбољи визуелни идентитет: Сајам шљива у Осечини, у организацији ТОО Осечина и Векол, а.д.
5. За најбољу туристичку агенцију у манифестационом туризму: туристичка агенција Magelan Corporation из Новог Сада.

Најбољи су награђени статуетама Туристичка слагалица 2007 и дипломама.



Сувенири Србије поклањају
30/09/2007

Од септембарског броја часописа YellowCab, читаоци су у прилици да освоје сувенире са портала Сувенири Србије.

У наредним месецима, читаоци ће бити обрадовани сувенирима Милојица, украсним кутијама за CD/DVD, рамовима за сто "Српска тканица", магнетима "лицидерско срце", миришљавим врећицама "Србија".

Играјте се и уживајте у Вашем делу Србије!


"Упознајмо Србију" - добитници
30/09/2007

Ускоро почиње треће коло наградног квиза "Упознајмо Србију", који организују Сувенири Србије и Интернет новине сербске, а добитници сувенира 1. и 2. кола су Винко Пејановић из Канаде ("Милојица") и Јован Парушић из Србије ("Ђерам").

Добитницима ће сувенири бити послати 1. октобра 2007. године. Учесницима квиза желимо пуно среће у наредним колима.


Етно село Латковац - изложба
30/08/2007

Да ли знате да у срцу Србије постоји село које ће вас за тренутак провести кроз магични лавиринт историје и испричати вам чаробну причу о својој прошлости? Село у којем се бајка свакодневно живи и у коме, уз мало среће, можете срести... вилу Равијојлу, Перуна, Ореја...

Село Латковац налази се на територији општине Александровац, 220 км удаљено од Београда у подножју планина Копаоник, Гоч и Жељин.

Етно село Латковац састоји се од четири куће, штале и амбара. Село је преживело оба светска рата и са собом носи веома дугу и занимљиву историјску причу. Све куће су изграђене од блата, сламе и греда.

Најстарија кућа у селу, стара око 200 година, све до почетка 20. века је била сеоска судница. Житељи села су били веома цењени и познати винари, пољопривредници, занатлије и уметници.

Засеок је реконструисан и пре месец дана село је започело свој нови стари живот. До сада га је посетило више од 3000 посетилаца (дневне посете), док је у њему више дана провело око 60 гостију (од којих чак 30 из иностранства: Данска, Немачка, Аустрија, Француска, Фарска острва, Холандија, Израел...).

Крајем септембра у Александровцу се организује Жупска берба, традиционална манифестација којом се прославља берба грожђа и завршетак радова у виноградима.

Тим поводом, у етно селу Латковац ће бити организована изложба антиквитета, тематски концерт изворне музике, представљање витезова винарства из жупског краја, представе, уметничке колоније итд.

Уколико желите да посетите ово јединствено село у време трајања „Жупке бербе“ од 20. до 23. септембра, информације можете добити од Сање Кнежевић, координаторке пројекта, позивом на број телефона 063 10 770 92.

Дођите и уверите се да бајке постоје. Домаћини Вас очекују!

Посетите www.ethno.co.yu